Hakkımızda

Artizan Tea

Geçmişte medikal bir malzeme olarak kullanılan çay, günümüzde sudan sonra en çok tüketilen içecektir.

Çayı diğer içeceklerden ayrıcalıklı kılan bu nitelik, çaya olan tutkumuzun çıkış noktasını oluştururken asırlardır süregelen çay geleneğini gözler önüne seriyor.

Gelenekselliği özümseyen Artizan Tea, isminden de anlaşılacağı üzere geçmiş ile günümüz arasında bir köprü vazifesi üstleniyor.

Zanaatkar tarafından yapılan ya da özel bir ustalık gerektiren faaliyetleri ifade etmek için kullanılan “artizan” kelimesi, el ile toplanıp çeşitli aşamalardan geçtikten sonra içmeye hazır hale gelen çay geleneğine işaret ediyor.

Artizan Tea olarak her biri yetiştirildiği bölgeye özgü otantik çayları, bu ilke doğrultusunda sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Kelime anlamı “gerçek, aslına uygun, doğru, özgün” olan “otantik” kelimesi, Artizan Tea özelinde kadim çay geleneğini sürdürmeye işaret ediyor.

MİSYONUMUZ

Artizan Tea misyonu; Türkiye’de ve dünyada çayı anlatmaktır.

VİZYONUMUZ

Artizan Tea vizyonu; uluslararası arenada bilinilirlik kazanmak ve dünya markası olmaktır.

Tümüyle otantik çayları yetiştirildiği ülkelerdeki özgün halleri ile sizlerle buluşturuyor olmamız, içeceğin bir damak zevki olduğunu her fırsatta dile getiren Artizan Tea markasını bu sektörde eşsiz kılıyor.

Çaya dair heyecanımızı paylaşarak başlayan yolculuğumuz, çay üzerine yanlış bilinenleri düzelterek, alışkanlıkları değiştirmeyi ve ülkemizde çaya hak ettiği değeri kazandırmayı hedefliyor.

Türkiye’de sağlıklı bir çay kültürü oluşturma hedefimiz, çaydan bahsetme misyonumuzu sürdürüp, orijinalliğine sadık kalınan otantik çayları yurt dışındaki çay severlere de ulaştırarak uluslararası arenada bilinilirlik kazanma ve dünya markası olma vizyonumuzla bütünleşiyor.

Temelleri 2018 yılının nisan ayında atılan Artizan Tea olarak çaya saygınlık kazandırmaya yönelik çalışmalarımızın sürdüğünü bildirmekten onur duyuyoruz ve sizleri, asırlar öncesinde başlayan bu benzersiz yolculuğa davet ediyoruz.

Artizan Tea Kurucu – Çay Danışmanı – Çay Eğitmeni

Nilgün YALÇIN


Çaya Saygınlık Kazandırma Yolunda Birlikte Çalışmak Dileğiyle